Realigro.pl jest pierwszą światową wyszukiwarką nieruchomości, w której możesz przeglądać ogłoszenia o domach do sprzedaży w Irak

Nieruchomość na sprzedaż w Iraku

Irak, oficjalnie Republika Iraku, to państwo zachodniej Azji. Graniczy z Turcją na północy, Arabią Saudyjską i Kuwejtem na południu, Syrią na północnym zachodzie, Jordanią na zachodzie i Iranem na wschodzie. Jej stolicą jest Bagdad.

Erbil jest czwartym co do wielkości miastem w Iraku po Bagdadzie, Basrze i Mosulu. Położone jest 80 kilometrów na wschód od Mosulu i jest stolicą irackiego Kurdystanu. Erbil jest jednym z najlepszych miejsc, w których kupuje się nieruchomości na sprzedaż w Iraku. Erbil jest uważane za jedno z najstarszych stale zamieszkałych miast na świecie, z nagraniami życia miejskiego sięgającymi 6000 a.c.

Erbil jest ekonomiczną stolicą regionu Kurdystanu i zachowuje znaczącą rolę w Iraku, przyciągając dużą liczbę osób próbujących wykorzystać wzrost gospodarczy i bezpieczeństwo miasta. Przy dużych rezerwach węglowodorów w Kurdystanie i bezpieczeństwie, w porównaniu z resztą kraju, oczekuje się, że gospodarka wesprze jego wzrost, zwiększając popyt na nieruchomości i infrastrukturę społeczną.

Wzrost liczby ludności oraz oczekiwany wzrost gospodarczy nadal zwiększają popyt na projekty nieruchomości (mieszkaniowe, komercyjne, nieruchomości na sprzedaż w Iraku i hotelu) oraz projekty infrastruktury społecznej, takie jak placówki edukacyjne i zdrowotne w regionie.

Ryzyko polityczne pozostaje jednak głównym problemem. Ostatnie fizyczne spory z Bagdadem wzbudziły obawy o pogorszenie relacji między Erbil a rządem centralnym. Jest to jednak obecnie równoważone ze wzrostem przemocy w nie-kurdyjskim Iraku i potencjalnymi dywidendami pokojowymi od niedawnego zbliżenia.

Rynek nieruchomości mieszkaniowych w Erbil wykazuje dalszy potencjalny wzrost. Podstawy rynku pozostają mocne, wspierane powolnym wzrostem podaży. Badania rządowe szacują, że w ciągu najbliższych 5 lat potrzebnych jest 112 250 mieszkań. Sądząc po działaniach budowlanych w mieście, jest jednak wątpliwość, czy ta ilość mieszkań zostanie dostarczona na czas. Szacunek ten dotyczy również jedynie wzrostu liczby ludności i nie uwzględnia popytu generowanego przez nabywców zainteresowanych nieruchomościami na sprzedaż z innych części Iraku, co może prowadzić do dalszej presji na podaż

Mapa, zmian cen i statystyki

Related Real estates

Al-jamiaa jest jedną z najlepiej zorganizowanych dzielnic Bagdadu, która została wybrana dla wykładowców uniwersyteckich. Jestem właścicielem domu z 3...
Cod. 27858

Sprzedaż Willa, Irak, Baghdad, Baghdad, Baghdad

Reserved negotiation
Sprzedaż
Willa

220 m²
Willa na sprzedaż
Mapa, zmian cen i statystyki
 
 
2005-2024 REALIGRO REAL ESTATE LTD. All Rights Reserved - VAT Nr: 893969932
Neikos Digital Agency
  1. Preferencje

    Dla lepszego wykorzystania stronie Realigro, ustawić preferencje języka, waluty, metrach kwadratowych lub m kw.

    Ustaw teraz Nie pokazuj ponownie
BB